سوله سازی در شهرک صنعتی پیشوا

اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار و ساخت سازه فلزی و ساخت سوله در شهرک صنعتی پیشوا هستید، در ابتدا باید تمامی اصول و قوانین مربوط به ساخت سوله را در این شهر بدانید. چرا که داشتن آگاهی و اطلاعات کافی در خصوص قوانین و مقررات، موجب ساخت و ساز راحت تر می شود برای ساخت سوله در شهرک صنعتی پیشوا، باید مراحلی مشخصی را طی کنید.

انجام این مراحل به صورت دقیق، به شما برای ساخت سوله ایی امن تر کمک می کند.

مراحل ساخت سوله در شهرک صنعتی پیشوا

 1. برنامه ریزی: در ابتدا باید نیاز های خود را از ساخت یک سوله تعیین کنیم. این امر شامل، اندازه و نوع کاربری سوله می باشد. برای مثال( انبار، کارگاه، پارکینگ و …).
 2. طراحی نقشه: با کمک یک معمار و طراح عمران باید در این خصوص مشورت بگیرید. در نظر داشته باشید که در مرحله از ساخت سوله، باید به مواردی همچون سقف، دیوار ها، درب و پنجره ها به خوبی توجه کنید.
 3. درخواست مجوز: قبل از شروع به ساخت سوله در شهرک صنعتی پیشوا، باید مجور ساخت و سازماندهی را از مقامات محلی درخواست کنید. همچنین لازم است که با قوانین و مقررات سوله سازی در این منطقه آشنایی کامل داشته باشید تا در حین ساخت با مشکلات قانونی مواجه نشوید.
 4. تامین منابع: تامین منبع مالی، موا ساختمانی و همچنین نیروی انسانی برای ساخت و ساز و انجام پروژه، به عهده شما می باشد. همچنین باید بدانید که برای ساخت یک سوله به ابزار آلات و تجهیزات سنگینی ماننده جرثغیل، نیاز دارید.
 5. ساخت: با استفاده از طرح و نقشه های طراحی شده، دیگر می توانید به ساخت سوله خود بپردازید. ر ابتدا شما باید حفاری زمین را شروع کرده تا پایه گذاری کنید.
 6. نصب تجهیزات: بعد از تمام شدن عملیات ساخت و ساز، تجهیزات و ابزار آلات را در سوله مستقر کرده و آن ها را در ماک ساخت سوله نصب کنید. ( روشنایی، خنک کننده ها، سیستم های تهویه هوا و …)
 7. تست و آزمون: قبل از استفاده رسمی و راه اندازی سوله، تست های لازم را جهت اطمینان از امنیت و کارکرد سوله انجام دهید. این کار برای اطمینان از عمل کرد تمامی تجهیزات نصب شده در سوله می باشد.

قوانین مربوط به ساخت سوله در شهک صنعتی پیشوا

همانطور که می دانید برای ساخت و راه اندازی انواع سوله، قوانین و مقرراتی وجود دارد که می بایستی رعایت شوند تا در هنگام ساخت، با مشکلات قانونی مواجه نشویم. برای رعایت این قوانین باید از چگونگی آن ها مطلع شوید. پاره ایی از این قوانین عبارت اند از:

 • دریافت مجوز ساخت از مقامات شهرک صنعتی پیشوا
 • نظارت فنی بر روی ساخت
 • استفاده ار مصالح و متریال درجه یک و مناسب
 • رعایت قوانین و مقررات ایمنی
 • رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی
 • تامین امنیت نیروی انسانی در محل احداث پروژه
 • رعایت قوانین و مقررات عمومی
 • در نظر گرفتن تاسیسات و امکانات لازم برای سوله

همچنین بخوانید :

سوله سازی در شهرک صنعتی خاوران

ساخت سوله در شهرک صنعتی خوارزمی