امروزه برای امور مختلفی از جمله باشگاه های ورزشی، کارگاه های تولیدی، گلخانه ها و سرد خانه ها و … از انواع  سوله های سبک و سنگین استفاده می شود. اما باید بدانید که این سوله ها مزا، معایب و همچنین تفاوت هایی دارند که باعث می شود هر سوله را برای هر کار جداگانه ایی اختصاص دهد. در ادامه قصد داریم درباره تفاوت، مزایا و معایب سوله سبک و سنگین بگوییم.

چهار تفاوت اصلی در سوله های سبک و سنگین

  • مصالح استفاده شده: در سوله های سبک، معمولا از مصالحی ماننده فلزات سبک و خفیف مثل فولاد یا آلومینیوم استفاده می شود. این در حالی است که در سوله های سنگین از مصالح سنگین تر مانند بتن، یا فولاد سنگین استفاده می شود.
  • روش ساخت: در سوله های سبک، قطعات پیش ساخته به صورت آماده تحویل داده شده و به راحتی قابل نصب هستند. در حالی در سوله های سنگین، برای نصب قطعات بزرگ، نیاز به استفاده از تجهیزات و فضای بسیار بالا است.
  • قابلیت حمل و نقل: به دلیل استفاده از قطعات از پیش ساخته شده، سوله های سبک قابل حمل و نقل هستند و به راحتی جا به جا می شوند. اما در سوله های سنگین چون چیدمان آن به صورت دائمی است، نمی توان آن ها را جا به جا نمود و ماندگار هستند.
  • کاربرد ها: سوله های سبک، عموما برای صنعت های کوچک تر و سبک تر مورد استفاده صاحبان مشاغل قرار می گیرد. اما سوله های سنگین برای صنعت های و کاربرد های بسیار وسیع تری مورد استفاده است.

مزایای سوله سبک چیست؟

سوله های سبک دارای مزایایی هستند که باعث شده آن ها را از دیگر سوله ها متمایز نماید. از مزایای سوله سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • هزینه کمتر: ساخت و نصب یک سوله سبک، هزینه کمتری نصب به ساخت یک ساختمان سنگین و با وزن بالا دارد. این به دلیل استفاده از مواد ساختمانی خفیف تر و همچنین مواد و متریال سبک تر است.
  • زمان کوتاه تر: نصب یک سوله سبک به طور معمول، زمان بسیار کوتاه تر و قابل توجه تری نسبت به یک ساختمان سنگین و پر کار دارد. این امر به دلیل استفاده از قطعات از پیش ساخته است.
  • قابلیت حمل آسان: چون قطعات یک سوله سبک، قابل جداسازی و جا به جایی هستند، این نوع بنا را می توان در صورت نیاز به محل دیگر حمل و جا به جا کرد.

مزایای سوله سنگین چیست؟

در بالا درباره مزایای سوله سبک توضیح دادیم، اما این بدان معنی نیست که سوله های سنگین هیچ گونه فایده ایی نداشته و هیچ گاه گزینه مناسبی نیستند و سوله سنگین نیز دارای مزایای بسیاری می باشد که عبارت اند از:

  • فضای بزرگ: سوله های سنگین دارای فضای بزرگی هستند که امکان نگهداری و ذخیره سازی مواد و انواع محصولات با سایز های بزرگ را فراهم می سازد.
  • تحمل بالا: سوله سنگین از جنس مواد مقاوم و پر قدرتی هستند که قادر به تحمل و نگهداری بار زیاد را دارد.
  • چند منظوره بودن: این نوع سوله نسبت به ساختمان های دیگر، قابل استفاده در صنعت، تجارت، امور کشاورزی و حتی پارکینگ های عمومی می باشند.

خدمات ساخت انواع سوله سبک و سنگین

شرکت پرناک پیمان یکی از معتبر ترین و کاردان ترین شرکت ها در زمینه ساخت و اجرا انواع سوله، ساخت سوله سبک ،ساخت سازه های فلزی و همچنین اسکلت فلزی در سراسر ایران می باشد.

این شرکت با در نظر گرفتن تمامی استاندارد های جهانی و بین المللی و همچنین به روز ترین متد های اروپا، در حال ارائه خدمات به مشتریان در همه جای ایران می باشد و این شرکت برای اطلاع رسانی به مشتریان عزیز از کادری مجرب و حرفه ایی جهت مشاوره رایگان برخوردار است.

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز برای اطلاع از قیمت ها و کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس حاصل نمایید.

 

همچنین بخوانید :